E-mail:

biuro@alutech.olsztyn.pl

Telefon:

89 533 55 05

witryny aluminiowe

 • Aluminium to materiał często używany do produkcji. Konstrukcje aluminiowe takie jak np. witryny aluminiowe charakteryzują się przede wszystkim lekkością, a jednocześnie wytrzymałością.
  Wielu architektów i projektantów wkomponowuje witryny aluminiowe, konstrukcje z aluminium do swoich projektów. Witryny aluminiowe stwarzają wrażenie przestrzeni, dzięki temu więcej światła wpada przez okna do pomieszczenia a ich estetyczny wygląd sprawia, że coraz więcej osób montuje je w swoich domach, powiększając optycznie ich powierzchnie.
   

  Zalety witryny aluminiowej:

   
  •     Szerokie zastosowanie,
   
  Przestrzeń, która jest zabudowana witryną aluminiową może być wykorzystana jako ogród zimowy, ze względu na większy dopływ promieni słonecznych. Witryny aluminiowe charakteryzują się, jak sama nazwa wskazuje, dużymi oknami, dzięki czemu możemy bez problemu zagospodarować pomieszczenie z witryną jako ogród zimowy. Pomieszczenia z witrynami aluminiowymi są zwykle stosowane jako stolarka okienna w różnego rodzaju instytucjach typu banki, sklepy. Witryny aluminiowe świetnie sprawdzą się również w domu, w pomieszczeniu przeznaczonym na salon. Otwarcie przestrzeni za pomocą witryny aluminiowej na ogród to jeden z częstych zabiegów stosowanych jako optyczne powiększenie przestrzeni.
   
  •  Łatwa obróbka,
   
  Aluminium to materiał, który łatwo poddaje się obróbce technicznej. Witryny aluminiowe, które mają usterki lub są w jakiś sposób nieprzystosowane do pomieszczenia można z łatwością przekształcić i dopasować, bez potrzeby rozpoczęcia prac od nowa.
   
  •  Niewrażliwe na ciepło,
   
  Witryny aluminiowe są odporne na zmianę temperatury. W przeciwieństwie do PCV, nie nagrzewają się i nie odkształcają. Witryny aluminiowe są zatem trwałe i wytrzymałe.
   
  •  Lekkie konstrukcje,
   
  Witryny aluminiowe są często wybierane ze względu na swój niewielki ciężar. Jest to ważna cecha, szczególnie przy transporcie. Mniejszy ciężar minimalizuje szansę na usterki podczas transportu.
   
  •  Łatwa konserwacja,
   
  Witryny aluminiowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Nie wymagają specjalistycznej konserwacji jak witryny drewniane, które powinny być impregnowane specjalnymi preparatami przeciwko uszkodzeniom mechanicznym czy warunkom atmosferycznym lub wilgoci.
   
  •  Dobra izolacja termiczna,
   
  Projektując dom czy sklep lub inne miejsce zależy nam na utrzymaniu stałej temperatury. Bardzo często się zdarza, że ciepło ulatuje przez nieszczelne okna. Witryny aluminiowe na szczęście niwelują ten problem. Mają bardzo dobrą izolacje termiczną, dzięki skomplikowanej konstrukcji i różnego rodzaju wypełnieniom. Współczynnik termiczny, jaki można użyć przy witrynach aluminiowych ze szkłem wynosi U=1,0 W na m2.
   
  Poszukując trwałych witryn aluminiowych warto się zapoznać z zaletami tych konstrukcji. Mimo, że często uważa się, że aluminium to materiał nietrwały bo podatny na obróbkę, coraz więcej osób przekonuje się do montażu i trwałości w użytkowaniu witryn aluminiowych. Jeśli poszukujesz profesjonalnego producenta witryn aluminiowych i jesteś z okolic Olsztyna, skorzystaj z oferty witryn aluminiowych Alutech. Firma Alutech z Olsztyna zapewnia witryny aluminiowe wysokiej klasy. Zastanawiasz się nad wyborem witryny? Przyjdź do nas, skontaktuj się z nami – doradzimy najkorzystniejszy wybór witryny aluminiowej dla Ciebie!